ABS ( Akrilonitril Bütadiyen Stiren)

ABS, 3 temel bileşenin polimerleştirilmesiyle üretilen bir mühendislik plastiğidir; Akrilonitril, Butadien ve Stiren. Bu üç monomere ait birleşim, oldukça eşsiz ve çok yönlü bir kopolimer yaratır. Akrilonitril:sertlik ve kimyasal direnç kazandırır; Butadien: esneklik ve darbe direnci ekler ve Stiren: parlaklık ve sertlik kazandırır.
 
The best quality replica watches online, welcome to buy. Exactly like the genuine watch.
Bu 3 ana bileşenin içeriği ve kombinasyonunu değiştirerek, yüksek akışkanlıklı, yüksek ısı dirençli, alev geciktiricili, yüksek impact sınıflar elde edilebilir. Enjeksiyon, Ekstruzyon ve şişirme makineleri için uygundur.
 
ABS, makine ve imalatı kolay, düşük maliyetli bir mühendislik plastiğidir. ABS, darbe direnci, mukavemet ve sertlik gerekli olduğunda yapısal uygulamalar için ideal bir malzemedir. Mükemmel boyutsal kararlılığa sahip olması, boyanmaya ve yapıştırmaya uygun olmasından dolayı; kolay şekilde işlemek için yaygın olarak kullanılmaktadır.
 
ABS, sulu asitlere, alkalilere, konsantre hidroklorik ve fosforik asitlere, alkollere ve hayvansal, sebze ve mineral yağlarına dayanıklıdır ancak konsantre sülfürik ve nitrik asitlerden etkilenir. ABS; esterler, ketonlar, etilen diklorit veya aseton içinde çözünebilirdir.
 
Karakteristik Özellikleri;
 
• Mükemmel darbe dayanımı
• İmalatta kolay kullanımı
• Mükemmel estetik kalitesi
• Boyanma ve yapıştırmaya elverişliliği
• Sağlamlık ve sertlik
• Göreceli olarak düşük maliyet
 
Uygulamalar:
En yaygın uygulamaları; iç kapı panelleri, sütunlar, koltuk trim’leri, ızgaralar, enstrüman panelleri, ayna yuvaları, oyuncaklar, tüketici malları, telefonlar, emniyet başlıkları, mutfak tesisat yatakları, elektrikli süpürge yatakları, beyaz eşyaların kontrol panelleri, saclar, duş tekneleri, traktör çatıları, mobilya kenarları, buzdolabı hatları, bavul/bagajlar.

ABS ( Akrilonitril Bütadiyen Stiren)

Enjeksiyon Parametreleri

KISALTMA ÜRÜN CİNSİ YOĞUNLUK (g/cm3) KALIP ÇEKME (%) KALIP SICAKLIĞI (°C) ÖN KURUTMA SICAKLIĞI (°C) ÖN KURUTMA ZAMANI (SAAT) MEME (°C) 3. BÖLGE (°C) 2. BÖLGE (°C) 1. BÖLGE (°C)
ABS Acrylonitril Butadien Styrene 1,05 0,4-0,7 60-100 80-100 2-4 190-200 190-200 180-200 160-180